Friday, March 24, 2023

Ndërkombëtare

Nuk keni parë asnjëherë atmosferë të tillë, pritja që iu bë Messit dhe Argjentinës...

Kombëtarja e Argjentinës është duke luajtur ndeshjen e parë që pas triumfit në Kupën e Botës ‘Katari 2022’. Një numer i madh i tifozëve zunë...

Cancelos i tregojnë ‘live’ për shkarkimin e Nagelsmann, ky ishte reagimi i portugezit

Kombëtarja e Portugalisë arriti fitore të thellë 4 me 0 ndaj Lihtenshtajnit në ndeshjen e parë të fazës para-kualifikim në Euro 2024. Menjëherë pas ndeshjes,...

I jashtëzakonshëm Ronaldo, shënon eurogol nga fauli për Portugalinë

Cristiano Ronaldo ka shënuar edhe golin e tij të dytë personal në ndeshjen ndaj Lihtenshtajnit, e vlefshme për para-kualifikim në Euro 2024. Ronaldo ka shënuar...

Po ‘shpërthejnë’ vlerat e futbollistëve ‘Dardanë’, Vedat Muriqit i rritet çmimi për 5 milionë...

Vedat Muriqi është një nga lojtarët më të pëlqyer si te Kosova ashtu edhe te klubi i tij nga La Liga, Mallorca. Para pak minutave,...

Pamje | Shumë pikëpyetje, a ishte gol i Cancelos apo Ronaldos?

Kombëtarja e Portugalisë ka kaluar në epërsi ndaj Lihtenshtajnit në ndeshjen e vlefshme për para-kualifikim në Euro 2024. Golin e parë në këtë ndeshje e...

Katër orë para ndeshjes | Tifozët e Argjentinës të jashtëzakonshëm, të gjithë në rrugë...

Kombëtarja e Argjentinës sot luan ndeshjen e parë në shtëpi pasi u shpall kampione e Botës në Katar 2022. Argjentina sot ballafaqohet me kombëtaren e...

Benzema paralajmëron kundërshtarët, bën iftar me tri hurme

Futbollisti i Real Madridit, Karim Benzema e ka nisur muajin e shenjtë të Ramazanit. Sulmuesi francez ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku shihet...

Lala kërkon minuta më shumë për Brojën dhe Asllanin: Është mirë të huazohen diku...

Legjenda e futbollit shqiptar, Altin Lala ka qenë i ftuar në emisionin “Panorama Sport” ku ka folur për dyshen Armando Broja dhe Krsitjan Asllani. Lala...

I zuri iftari në stadium, publikohen pamjet e tifozëve duke ngrënë ushqim

Skuadra nga Superliga e Turqisë, Fenerbahce është duke zhvilluar një ndeshje miqësore ndaj klubit rus, Zenit. Një numër i konsiderueshëm i tifozëve shkuan për ta...

Siguria e lartë për Granit Xhakën në Serbi, gazetari serb: Ai nuk është i...

Kombëtarja e Zvicrës luan ndeshjen e parë të fazës para-kualifikim në Euro 2024 më 25 mars ndaj Bjellorusisë. Për shkak të gjendjes në shtetin bjellorus,...