Friday, March 24, 2023

Superliga

Moti me shi në Kosovë, tifozët zgjedhin mënyra për ta shikuar klubin e zemrës

Skuadra e Llapit po luan ndeshjen e rëndësishme çerekfinale në Kupën e Kosovës, ndaj Malishevës. Edhe pse mot me shi, në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ ka...

Gjest i turpshëm i tifozëve nga Suhareka, thyejnë ulëset e stadiumit dhe i gjuajnë...

Skuadra e Llapit ka fituar sot derbin ndaj Ballkanit me rezultatin 3-2 në ndeshjen e xhiros së 25'të të Superligës së Kosovës. Në stadiumin "Zahir...

Meriton Korenica tjetër nivel në Superligën e Kosovës, shënon eurogol ndaj Llapit

Meriton Korenica ka shënuar eurogol në ndeshjen ndaj Llapit. Golin e dytë në këtë duel për Ballkanin e ka shënuar Korenica, i cili e...

Asist të tillë s’keni parë moti, ndodhi në Superligën e Kosovës

Skuadra e Dukagjinit po fiton 2 me 0 ndaj Drenicës në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 25-të në Superligën e Kosovës. Goli i parë...

Talenti i Malishevës po kalon në super-formë, Hazrollaj shënoi gol të bukur kundër Drenicës

Skuadra e Malishevës arriti fitore të madhe sot në shtëpi ndaj Drenicës me rezultatin 3 me 1, në xhiron e 22-të në Superligën e...

Kurdisjet në futbollin e Kosovës | Llapi – Feronikeli, një nga ndeshjet dyshuese

Mediat franceze mbrëmë tronditën futbollin kosovar, duke publikuar disa shkrime në lidhje me kurdisje të ndeshjeve. E, skuadra e Llapit ishte ajo që dyshohet...

Mediat në Francë: Një klub i Supërligës bën skandalin e madh, kapet duke kurdisur...

Mediumi i njohur francez “Le Figaro” ka goditur ekipet kosovare përmes një artikulli të publikuar. Sipas mediumit, të paktën katër ndeshje të kampionatit kosovar të...

E majta e tij fantastike | Futbollisti i Dritës realizon gol në stilin e...

Skuadra kosovare, Drita FC ka shënuar fitore në miqësoren e radhës në Turqi – në prag të gjysmësezonit të ri në Superligën e Kosovës...

Pamje | Kështu ndodhi përleshja mes futbollistëve të Ballkanit dhe Llapit në Superkupë

Skuadra e Ballkanit është shpallur kampion i Superkupës së Kosovë, pasi mposhti me rezultatin minimal 1-0 ekipin e Tahir Batatinës, Llapin. Kjo ndeshje u...

Ballkani fiton Superkupën e Kosovës, mposht Llapin e Tahir Batatinës në Turqi

Skuadra e Ballkanit është shpallur kampion i Superkupës së Kosovë, pasi mposhti me rezultatin minimal 1-0 ekipin e Tahir Batatinës, Llapin. Kjo ndeshje u...