Thursday, October 5, 2023

Kombëtaret

“S’ka pse shqetësoheni kur lojtarët luajnë për Shqipërinë”, Duka i reagon FFK-së: Keq është...

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka i ka reaguar Federatës së Futbollit të Kosovës në lidhje me "marrjen" e futbollistëve. Duka përmes një...

“Rrugë e vështirë”, Meriton Korenica beson ende në kualifikim: Asgjë nuk është e pamundur

Kombëtarja e Kosovës sonte luan një ndeshje tejet të vështirë ndaj Rumanisë në Bukuresht, e vlefshme për kualifikim në Euro 2024. Ish-futbollisti i Ballkanit, Meriton...

Silvinjo ulë në stol Strakoshën dhe hedh nga minuta e parë Uzunin

Kombëtarja shqiptare do të luaj një ndeshje jetike përballë Polonisë, sonte në orën 20:45 në stadiumin ‘Air Albania’. Kuqezinjtë presin polakët për një finale...

“Nuk kam parë atmosferë si kjo”, Ylber Ramadani mezi pret ndeshjen nesër: Vetëm për...

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ylber Ramadani, foli në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Poloninë, nesër në orën 20:45 në ‘Air Albania’. Lojtari i...

Daku tepër i emocionuar për debutimin me kombëtaren ‘kuqezi’, ai ‘shpërthen’ në lot në...

Sulmuesi shqiptar, Mirlind Daku ka debutuar me Kombëtaren e Shqipërisë në barazimin 1:1 ndaj Çekisë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikim në EURO 2024. Daku...

Berisha s’ka luajtur futboll nga qershori, thotë se “Dardanët” janë gati: Kemi shumë shqiptarë...

Kombëtarja e Kosovës është duke u përgatitur intensivisht për dy ndeshjet e rëndësishme të këtij muaji në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024. Përzgjedhësi...

Futbollistët e Shqipërisë arrin në Pragë të Çekisë, plotë optimizëm dhe me flamurin ‘kuqezi’

Kombëtarja e Shqipërisë sapo ka mbërritur në Pragë të Republikës së Çekisë, ku nesër zhvillojnë ndeshjen e fazës para-kualifikim në Euro 2024. Federata Shqiptare ka...

Muja dhe Daku tregojnë emocionet me fanellën “kuqezi, intervista ndryshe e tyre: Kemi emocione...

Futbollistët kosovarë, Arbnor Muja dhe Mirlind Daku janë dy afrimet e reja te Kombëtarja e Shqipërisë për dy ndeshjet e shtatorit. Federata Shqiptare ka publikuar...

“Me besim n’Zot do arrijmë”, Bernard Berisha rikthehet në stërvitje te Kosova: Kemi një...

Pas seancave stërvitore në palestër dhe videoanalizave të kundështarit, Kombëtarja e Kosovës sot pasdite ka zbritur në fushën e gjelbër në Kampin Nacional në...

Atmosfera fantastike te Shqipëria, Roshi: Do shkojmë në Europian 100%, ndihem si 19-vjeçar me...

Optimizmi është i madh te Kombëtarja e Shqipërisë para dy ndeshjeve të shtatorit. Fillimisht Shqipëria do të përballet me Çekinë në transfertë dhe më...