Friday, March 24, 2023

FFK

“Dridhet” FFK-ja, Agim Ademit i catkohet një muaj arrest shtëpiak

Gjykata Themelore e Prishtinës ka vendosur masën e arrestit shtëpiak ndaj kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Pas masës për ndalesë prej...

Ish-trajneri i Kosovës, Bunjaki: Besoj në histori, kush e besonte se Rrahmani dhe Muriqi...

Kombëtarja e Kosovës gjatë këtij muaji zhvillon dy ndeshje tejet interesante në fazën para-kualifikim në Euro 2024, ndaj Izralit dhe Andorrës. Për lajmi.net, Albert Bunjaki,...

Rruga e gjatë e Valon Berishës për të ardhur në Kosovë, kaloi shumë vende...

Futbollisti, Valon Berisha kaloi mbi shumë shtete të mëdha të botës vetëm për të ardhur në Kosovë – për t’i përfaqësuar ‘Dardanët’ në para-kualifikimet...

Ermal Krasniqi mesazh rumunëve: Kosova është e vogël, por mos e nënvlerësoni

Kombëtarja e Kosovës është një nga kundërshtarët e Rumanisë në grupin për fazën para-kualifikuese për Euro 2024 që mbahet në shtetin e Gjermanisë. Fakti që...

Muriqi i gatshëm për gola si me Mallorca-n: Do ta bëjmë historinë bashkë

Futbollisti, Vedat Muriqi është shprehur optimist për gjasat e kualifikimit të Kosovës në Kampionatin Evropian. Muriqi ka thënë se me përkrahjen e tifozëve do t’ia...

Forma e tij në Bundesliga mund t’i ndihmojë Kosovësn, Muslija: Kemi gjasa për kualifikim

Kombëtarja e Kosovës sot gjatë ditës ka mbajtur seancën e radhës stërvitore para dy ndeshjeve në fazën para-kualifikuese për Euro 2024. Futbollsiti i SC Paderborn...

Nuk u kthye te Kosova deri u ndërrua trajneri, Paqarada: Kam pritur gjatë, jam...

Leart Paqarada padyshim është një emër me vlerë që është rikthyer në ekipin kombëtar për ndeshjet e muajit mars. Sezoni fantastik me St.Pauli dhe kontrata...

Zyrtare: Kosova publikon listën e futbollistëve për ndeshjet e marsit, emra të rinj te...

Kombëtarja e Kosovës ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e muajit mars të rëndësishme për fazën para-kualifikuese të EURO 2024. Trajneri Alain Giresse...

Rumunët po i frikësohen Kosovës, legjenda Mutu tregon arsyen

Ish-futbollisti i njohur i shumë skuadrave në Europë, Adrian Mutu ka folur në lidhje me ndeshjen e Rumanisë me Kosovën, në fazën para-kualifikuese për...

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Kosova – Andorra

Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin se biletat për ndeshjen Kosova – Andorra, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2024, e cila zhvillohet...