Thursday, October 5, 2023

FSHF

“S’ka pse shqetësoheni kur lojtarët luajnë për Shqipërinë”, Duka i reagon FFK-së: Keq është...

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka i ka reaguar Federatës së Futbollit të Kosovës në lidhje me "marrjen" e futbollistëve. Duka përmes një...

“Nuk kam parë atmosferë si kjo”, Ylber Ramadani mezi pret ndeshjen nesër: Vetëm për...

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ylber Ramadani, foli në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Poloninë, nesër në orën 20:45 në ‘Air Albania’. Lojtari i...

Daku tepër i emocionuar për debutimin me kombëtaren ‘kuqezi’, ai ‘shpërthen’ në lot në...

Sulmuesi shqiptar, Mirlind Daku ka debutuar me Kombëtaren e Shqipërisë në barazimin 1:1 ndaj Çekisë, në ndeshjen e vlefshme për kualifikim në EURO 2024. Daku...

Futbollistët e Shqipërisë arrin në Pragë të Çekisë, plotë optimizëm dhe me flamurin ‘kuqezi’

Kombëtarja e Shqipërisë sapo ka mbërritur në Pragë të Republikës së Çekisë, ku nesër zhvillojnë ndeshjen e fazës para-kualifikim në Euro 2024. Federata Shqiptare ka...

Muja dhe Daku tregojnë emocionet me fanellën “kuqezi, intervista ndryshe e tyre: Kemi emocione...

Futbollistët kosovarë, Arbnor Muja dhe Mirlind Daku janë dy afrimet e reja te Kombëtarja e Shqipërisë për dy ndeshjet e shtatorit. Federata Shqiptare ka publikuar...

Atmosfera fantastike te Shqipëria, Roshi: Do shkojmë në Europian 100%, ndihem si 19-vjeçar me...

Optimizmi është i madh te Kombëtarja e Shqipërisë para dy ndeshjeve të shtatorit. Fillimisht Shqipëria do të përballet me Çekinë në transfertë dhe më...

Sylvinho flet për Mujën dhe Dakun: “Do kenë minuta, të dy janë të fortë”

Shqipëria do të luajë në datat 7 dhe 10 shtator dy sfida vendimtare përballë Cekisë dhe Polonisë. Silvinjo ka publikuar listën e lojtarëve që...

Muja dhe Daku për herë të parë vishen ‘kuqezi’, Sylvinho publikon listën e futbollistëve

Kombëtarja shqiptare është gati të nisë përgatitjet për dy ndeshjet e ardhshme të kualifikueseve të kampionatit Europian “Gjermani 2024” me trajnerin Sylvio Mendes Campos...

E motivon Armando Broja, njihuni me futbollistin ‘kuqezi’ që thotë se e quajnë “Shaqiri...

I lindur dhe i rritur në Gjermani, por zemra i rreh për Shqipërinë. Provoi ta vishte fanellën kuqezi të Shqipërisë U-21 në një miqësore...

Flet talenti ‘kuqezi’ Elmando Gjini, i riu që e krahasojnë me Bonuccin dhe që...

Nga Suedia, në Itali dhe më pas në Portugali. Edhe pse në moshë të re, në gusht feston 21 vjetorin, Elmando Gjini ka fituar...