Friday, March 24, 2023

Sportet Tjera

“Shëtitja me xhudistet kosovare në Paris sjell telashe – kanë shumë fansa” | Driton...

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, e ka siguruar medaljen e artë në turneun e xhudos Grand Slam Paris. Trajneri Driton Kuka në një lidhje direkte në...

E ka mbushur Kosovën me tituj, Distrie Krasniqi fiton medaljen e artë në Paris

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka arritur ta fitojë medaljen e artë në kategorinë deri në 52 kilogramë. Në finale, ajo e mundi xhudisten hungareze Reka...

Djokovic qan si fëmijë | Fiton Australian Open dhe barazon Rafa Nadalin me Grand...

Novak Djokovic ka fituar titullin e 10-të nê Australian Open pasi mposhti me lehtësi kundërshtarin e tij nga Greqia, Stefanos Tsitsipas me rezultatin 3-0...

Kampionia e botës, Sophie Sorschag, do të “fluturojë” për Kosovën

Një lajm i bujshëm ka ardhur nga Federata Skitare e Kosovës (FSK). FSK ka arritur marrëveshje me skitaren e kërcimeve me ski, Sophie Sorschag, e...

Të gjithë po luten për të | Në Amerikë ndodh rasti i Eriksenit, lojtari...

I gjithë komiteti sportiv në Amerikë dhe me gjerë janë duke u lutur për shëndetin e lojtarit, Damar Hamlin i cili në ndeshjen e...

Skandal në NBA! Hayes godet basketbollistin kundërshtar dhe e nokauton si në boks

Një moment i sikletshëm ka ndodhur në ndeshjen e NBA-së, mes Detroit Pistons dhe Orlando Magic, e cila përfundoi me rezultatin, 121-101. Basketbollisti Killian Hayes...

A është normal ky njeri? Luka Doncic në histori të NBA-s, kjo çfarë bëri...

Një ndeshje fantastike u zhvillua në basketbollin amerikan NBA, mes Dallas Mavericks dhe New York Knicks, e cila u mbyll me rezultatin 126-121. Në fakt...

Lojtari i BNE më i miri i vitit 2022 në hartën më të famshme...

Kush është më i miri në vitin 2022 në një nga hartat më të luajtura të të gjitha kohërave? Një faqe sportive që merret me...

Babë e bijë në shërbim të Kosovës: Vajza fiton medalje në Izrael, babai e...

Laura Fazliu ia zbardhi fytyrën Kosovës dje me medaljen e argjendtë që e siguroi në garën prestigjioze të xhudos, “Jerusalem Masters 2022”. Por, ajo nuk...

Vazhdon shfaqja e flamurit serb me hartë të Kosovës | Tani edhe në Euroligë...

Flamuri serb ma hartën e Kosovës vazhdon të shfaqet në organizime sportive. Në ndeshjen mes dy skuadrave serbe Partizani dhe Crvena Zvezda në Euroligë...