Synoi titullin evropian, ky ishte momenti kur Agron Smakiçi u nokautua keq nga boksieri gjerman

Boksieri shqiptar, Agron Smakiçi humbi mbrëmë meçin ndaj gjermanit, Agit Kabayel në Bochum të Gjermanisë.

Smakiçi i cili synonte titullin e kampionit të Evropës u ndal në raundin e tretë nga kundërshtari, shkruan LIG Sport.

Pas disa goditjeve të fuqishme, Kabayel e fitoi meçin ndaj Smakiçit me nokaut.

Raundi i tretë i takoi komplet boksierit gjerman, i cili e përfundoi shpejtë meçin dhe u shpall kampion i Europës.

Për Smakiçin kjo është humbja e dytë e karrierës, teksa ka 19 fitore, 17 prej tyre me K.O, por siç duket mbrëmë nuk ishte nata e tij.

Smakiçi ka stërvitur më herët edhe me Tyson Fury dhe Joshua. Është e sigurt se ai në të ardhmen do tentojë sërish këtë titull.

Ja pamjet e fitores së gjermanit me K.O: