Tifoze e “çmendur” e AC Milan, vajza shqiptare që ka ka tërhequr vëmendjen e secilit

Jori Delli, banorja më e re e shtëpisë së Big Brother Vip në Shqipëri, në vetëm pak ditë ka fituar zemrën dhe vëmendjen e të gjithëve.

Edhe pse shumë pak kohë në shtëpi, Jori ka tërhequr vëmendjen e mediave të cilët menjëherë kanë filluar të “gërmojnë” pak në jetën e bukuroshes shqiptare në Itali.

Për të gjithë ju që nuk e dini, Jori është me origjinë shqiptare dhe ka lindur më 1995-ën në Venencia.

Jori Delli tifa Milan e vota Leao FOTO | Primapagina | Calciomercato.com

Pak vite më vonë ajo dhe familja u transferuan në qytetin e Tornios. Jori ka studiuar inxhinier dhe u bë e famshmë edhe në botën e sportit, pasi mori pjesë si bashkë-prezantuese në një emision merkatoje në SportItalia.

Modelja njihet gjithashtu edhe si një tifoze e “çmendur” e Milanit dhe si “fiksimi” i Silvio Berlusconit, i cili jo rrallë herë e ka komplimentuar bukuroshen shqiptare për pamjen e saj.

Who is Berlusconi's "obsession" that entered the Big Brother house? Habit,  the model, also wanted Butrint Imer as a competitor - Gossip