Meriton Korenica tjetër nivel në Superligën e Kosovës, shënon eurogol ndaj Llapit

Meriton Korenica ka shënuar eurogol në ndeshjen ndaj Llapit. Golin e dytë në këtë duel për Ballkanin e ka shënuar Korenica, i cili e dërgoi në avantazh ekipin nga Suhareka.

Korenica pas një depërtimi, dërgoi një goditje të fuqishme në portën kundërshtare, e cila ishte e pandalshme. Ai tejkaloi disa lojtarë kundërshtarë dhe më pas e

Mesfushori i Ballkanit, realizoi pas 62 minutave lojë.

Rezultati aktual i takimit është 1-2.