Ronaldo ‘detyrohet’ me qenë pjesë e Formula 1, i shkruan në kontratën e Al Nassr?

Gjatë këtij vikendi zhvillohen garat për Çmimin e Madh të Formula 1 në Arabinë Saudite.

Ylli i Kombëtares së Portugalisë, Cristiano Ronaldo pritet me qenë si mysafir në Jeddah, për t’i dhënë mbështjeje pilotëve të këtij sporti.

Madje ashtu siç raporton ‘The Sun’, ylli i Al Nassr e ka në kontratën e tij, pjesëmarrjen e ‘obligueshme’ në këto gara – për t’i dhënë më shumë vëmendje këtij sporti.

Ronaldo firmosi me ekipin nga Arabia Saudite gjatë vitit të kaluar, me një shifër që besohet të jetë deri në 200 milionë euro për dy sezone.

Graën e parë të këtij sezoni në Formula 1, në Bahrain e fitoi holandezi, Max Verstappen – kurse vend në podium zunë pilotët tjerë, si Perez (Red Bull) dhe Fernando Alonso me Aston Martinin.