Zyrtare: Kosova publikon listën e futbollistëve për ndeshjet e marsit, emra të rinj te ‘Dardanët’

Kombëtarja e Kosovës ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e muajit mars të rëndësishme për fazën para-kualifikuese të EURO 2024.

Trajneri Alain Giresse ka zbuluar emrat e lojtarëve të ftuar për ndeshjen ndaj Izraelit dhe Andorrës, shkruan LIG Sport

Ka emra të rinj që janë ftuar te ‘Dardanët’, përfshi: Albion Rrahmanin dhe Arbnor Muja.

Në këtë listë nuk figuron emri i lojtarit të Cluj, Ermal Krasniqi – i cili me statistika qëndron si është më së miri.