Ndeshja me Poloninë, kush mund të luaj në formacionin e Sylvinhos?

Kombëtarja e Shqipërisë dje gjatë ditës zbuloi listën e futbollistëve për ndeshjen e vetme gjatë këtij muaji ndaj Polonisë, e vlefshme për fazën para-kualifikuese në Euro 2024.

Trajneri Sylvinho ftoi disa emra të rinj në ekipin ‘Kuqezi’ dhe pritet që të debutoj në një ndeshje tejet të rëndësishme, shkruan LIG Sport

Kush mund të luaj nga fillimi në këtë ndeshje, mbetët të shihet – por tashmë ka filluar të publikohet një formacion i mundshëm.

Me Anis Mehmetin, i cili pritet me qenë zgjedhja e parë e trajnerit brazilian në formacionin bazë. Në fazën e sulmit, Cikalleshi me formën e tij në klubin arab, mund të jetë titullar dhe Myrto Uzuni, i padiskutueshmi.

Formacioni i mundshëm për ndeshjen me polakët: