Moment paniku në Ukrainë, Seferi me shokë detyrohet të futet në dhomat e zhveshjes / Alarm për…

Momente paniku në futbollin ukrainas! Dueli mes Vorskla Poltavës dhe Metalist 1925, i vlefshëm për javën e 18-të të kampionatit ështe ndërprerë për shkak të rënies së alarmit për sulme ajrore, si pasojë e luftës mes Rusisë dhe Ukrainës.

Në këto kushte futbollistët janë detyruar ta braktisin ndeshjen deri në një njoftim të dytë. Titullar në këtë përballje ishte dhe sulmuesi i Kombëtares, Taulant Seferi. Rezultati deri në momentin e ndërprerjes ishte 0-0.

May be an image of 9 people, people standing and outdoors