Loshaj vjen te Kosova i ‘tmerruar’, Aboubakar i shënon eurogol Istanbulsporit

Skuadra e Besiktasit është duke luajtur ndeshjen e rëndësishme në Superligën e Turqisë kundër Istanbulspor, xhiroja e 26-të.

Sulmuesi i njohur nga Kombëtarja e Kamerunit, Vincent Aboubakar shënoi një eurogol të vërtetë në minutën e 56’të, shkruan LIG Sport

Aboubakar shënoi para syve të mesfushorit kosovar, Florian Loshaj – i cili sot në këtë ndeshje luajti si mbrojtës qëndror dhe pas këtij takimi udhëton në Kosovë për ndeshjet me Izraelin dhe Andorrën.