Benzema paralajmëron kundërshtarët, bën iftar me tri hurme

Futbollisti i Real Madridit, Karim Benzema e ka nisur muajin e shenjtë të Ramazanit.

Sulmuesi francez ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku shihet duke bërë iftar me një gotë ujë dhe tri hurme, shkruan LIG Sport

Kjo vaki është e njohur tashmë për sulmuesin francez, i cili shpeshherë ka ditë të shënonte aq gola sa ka ngrënë hurme.

Kujtojmë që disa hoxhallarë kishin deklaruar që nëse Benzema ha shtatë hurme, mund t’i shënonte shtatë gola.