Pamje | Shumë pikëpyetje, a ishte gol i Cancelos apo Ronaldos?

Kombëtarja e Portugalisë ka kaluar në epërsi ndaj Lihtenshtajnit në ndeshjen e vlefshme për para-kualifikim në Euro 2024.

Golin e parë në këtë ndeshje e shënoi, Cristiano Ronaldo në minutën e tetë, shkruan LIG Sport

Ishte mbrojtësi i Bayern Munich, Joao Cancelo ai që goditi nga distanca, por topi preku lojtarin e Al – Nasser dhe goli iu numërua këtij të parit.

Por shumë pyetje janë bërë në rrjetet sociale, se kujt do t’i shkoj ky gol, pasi i fundit që preku topin ishte vet kapiteni i Portugalisë.

Kujtojmë që Ronaldo sot u bë lojtari me më së shumti ndeshje në histori të futbollit (197).