Nuk keni parë asnjëherë atmosferë të tillë, pritja që iu bë Messit dhe Argjentinës është e pabesueshme

Kombëtarja e Argjentinës është duke luajtur ndeshjen e parë që pas triumfit në Kupën e Botës ‘Katari 2022’.

Një numer i madh i tifozëve zunë vendet e tyre në stadiumin ‘Monumental‘ në Buenos Aires, shkruan LIG Sport

Tifozët bën një pritje të pabesueshme për idhujt e tyre, Lionel Messi me shokët e tij. Madje ylli i PSG-së u emocionua, kurse Emiliano Martinez filloi të qante.

Skena vërtetë të pa para ndonjëherë, gjatë miqësores së Argjentinës ndaj Panamasë.