Kështu ndjehet himni i shtetit, portieri i Argjentinës fillon të qaj

Kombëtarja e Argjentinës është duke luajtur ndeshjen e parë që pas triumfit në Kupën e Botës ‘Katari 2022’.

Një numer i madh i tifozëve zunë vendet e tyre në stadiumin ‘Monumental‘ në Buenos Aires, shkruan LIG Sport

Portieri i Aston Villas, Emiliano Martinez ka emocionuar të gjithë, pasi gjatë himnit të Argjentinës ai filloi të qante.

Kujtojmë që Argjentina po e zhvillon ndeshjen miqësore ndaj Panamasë dhe është e para që nga triumfi në Katar 2022.