Messi për pak sa nuk shënon supergol nga gjuajtja e lirë, Argjentina kalon në epërsi ndaj Panamasë

Kombëtarja e Argjentinës ka shënuar golin e parë në ndeshjen miqësore ndaj Panamasë për rezultatin 1-0.

Në Buenos Aires, golin e parë e shënoi mesfushori, Thiago Almada në minutën e 78’të, shkruan LIG Sport

Në fakt Lionel Messi gjuajti topin në shtyllë nga gjuajta e lirë dhe ishte afër të shënonte një nga golat më të bukur në karrierë.