Vjen medalja tjetër e argjendtë nga Gjeorgjia, Laura Fazliu humb në finale

Xhudistja kosovare, Laura Fazliu ka fituar medaljen e argjendtë në Grand Slamin e Tbilist në Gjeorgji.

Në finale, Fazliu u mposht nga xhudistja nga Britania e Madhe, Lucy Renshall, shkruan LIG Sport

Në katergorinë -63 kilogram, Fazliu në gjysmëfinale mposhti Katherina Haecker nga Australia.

Kujtojmë që dje, dy xhudistet kosovare, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fituan medaljen e argjendtë.