Më në fund kthehet tek fitorja | Joshua me paraqitje të mirë mposht amerikanin Franklin

Anthony Joshua ka fituar meçin e sotëm të peshave të rënda ndaj Jermaine Franklin, që u zhvillua në 02 Arena në Londër.

Një meç shumë i luftuar dhe i kërkuar nga dy boksierët, që na dhuruan disa momente interesante gjatë këtij ballafaqimi në Londër para mijëra tifozëve, shkruan LIG Sport.

Joshua ka fituar këtë meç pas vendimit të gjyqtarëve, që vendosën për fitoren e britanikut.

Me vendim unanim, Joshua mori fitoren pasi pas 12 raundeve nuk kishte triumfues me K.O.

Joshua tashmë fiton ndeshjen e peshave të rënda.