“Analisti” Ismet Munishi nga inati e quan Ilir Dajën “palaqo” dhe trajner të huaj: E keni ba si Pep Guardiola…

Ilir Daja është kryefjalë e çdo medie sportive në Kosovë. Trajneri kryeqytetas arriti të fitonte titullin e dytë radhazi për skuadrën e Ballkanit. Një deklaratë e fortë vjen pikërisht nga Kosova për Dajën.

Duket si ajo historia e “Dhelprës me rrushtë” që kur nuk i arriti, tha që nuk i donte. Ismet Munishi, ish-trajneri i njohur kosovar më shumë për deklaratat e tij se sa punën në fushën e blertë, e ka cilësuar teknikun kryeqytetas, kampionin e Suharekës si “palaço” ose hajn. Në një emision televiziv, ai tha:

“Me buxhetin që ka, Ballkani është dashur të dalë kampion 20 pikë përpara të gjithëve”, e keni bërë Ilir Dajën sikur të jetë Guardiola, është një trajner që dështon në çdo merkato, është palaço ose hajn”, u shpreh Munishi.

VIDEOhttps://vm.tiktok.com/ZM2LQrXJu/