Christensen shënon supergol me kokë, por në portën e tij / Befasohet Ter Stegen

Skuadra e Valladolid ka shënuar golin e epërsisë ndaj Barcelonës në ndeshjen e vlefshme për javën e 36-të në La Liga.

Golin për 1 me 0 e shënoi mbrojtësi danez, Andreas Christensen (autogol) në minutën e 2’të, shkruan LIG Sport

Christensen shënoi në portën e tij me kokë një gol tejet interesant.

Kujtojmë që Barcelona gjatë vikendit festoi titullin kampion dhe këto ndeshjet e fundit janë vetëm për statistika.