Fantastik Vedat Muriqi, shënon gol ndaj Valencias dhe futet në top 5’shen e golashënuesve në La Liga

Mallorca ka shënuar golin e avantazhit ndaj Valencias në ndeshjen e La Ligas.

Golin e parë në këtë duel e ka shënuar Vedat Muriqi, shkruan LIG Sport.

Muriqi ka shënuar pas 65 minutave lojë për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij.

Rezultati aktual i takimit është 1:0.

Ja goli:

https://twitter.com/footballkosovar/status/1661811167092768776?s=46&t=U4yldtnwEyoSJjFfa5GJhQ

VIDEO