E fitoi titullin pas 33 vitesh, Spalletti largohet zyrtarisht nga Napoli!

Luciano Spalletti largohet nga Napoli pasi e drejtoi për të fituar Scudetton e tretë në historinë e tyre, tani është edhe zyrtare, direkt nga presidenti Aurelio De Laurentiis, i ftuar i Fabio Fazio.

“Erdhi dhe më tha: “Në thelb kam bërë më të mirën, një cikël i jetës sime ka përfunduar”, tha De Laurentiis.

De Laurentiis më pas foli për Victor Osimhen, liderin e vërtetë të ekipit që fitoi kampionatin: “Maska e Osimhenit është gjithashtu një rezultat i mrekullueshëm nga pikëpamja e marketingut”, tha presidenti”

/LIG Sport