UEFA publikon listën e Kosovës, konfirmohet një munges e madhe për sonte ndaj Rumanisë

Kombëtarja e Kosovës sonte luan ndeshjen ndaj Rumanisë e vlefshme për fazën para-kualifikim në Euro 2024.

UEFA ka publikuar listën e lojtarëve të Kosovës dhe aty vërehet një mungesë e madhe, shkruan LIG Sport

Bëhet fjalë për mbrojtësin, Mirlind Kryeziu. Në fakt nuk dihet arsyeja pse mbrojtësi nuk bën pjesë në këtë listë dhe me shumë gjasa do të mungoj në këtë ndeshje.

Kosovan Football 🇽🇰 on Twitter: "Congrats on your #Kosova debut Mirlind  Kryeziu! #GEOKOS | 🇽🇰🇬🇪 https://t.co/BDUFJWG2uh" / Twitter

Kujtojmë që në këtë listë gjithashtu mungon edhe anësori, Elbasan Rashani, i cili është lënduar gjatë stërvitjeve.

Kurse Edon Zhegrova duket se është gati për këtë lojë, ndoshta jo nga fillimi.

Kujtojmë që ndeshja luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 20 e 45 dhe për “Dardanët” është vendimtare për rrugë në Euro 2024.