Çfarë emocioni për flamurin ‘kuqezi’, Alvin Karaqi siguron medalje në Lojërat Europiane

Karateisti që përfaqëson Shqipërinë në Lojërat Europiane që po mbahen në Poloni, Alvin Karaqi hyn në zonen e medaljeve

Së pari ai arriti të mund Kampionin e Evropës kroatin Garibovic dhe grekun Mastrogiannis i cili ka fituar medalje bronzi në Evropianin e fundit, ndeshja u mbyll me rezultatin 2-0 për sportistin shqiptar, shkruan LIG Sport

Për gjysmëfinale do të luftojë kundër kampionit të Evropës, Michele Martina.

Kujtojmë që Karaqi ka siguruar tashmë medaljen e bronztë dhe lufton për medalje të artë.