Dikur vishte fanellën e Gjermanisë, ishte talent premtues por sot prezantohet te klubi nga Kosova

Dren Feka do ta vazhdojë karrierën te Dukagjini në Superligën e Kosovës, klub me të cilin ka nënshkruar kontratë.

Feka në të shkuarën llogaritej si talent i madh duke luajtur edhe me Hamburgun, pastaj edhe Luzernin.

Karriera e tij nuk ka shkuar si ka menduar ai dhe tani beson që përmes Dukagjinit të kthehet në rrugën e duhur.

“Futbollisti, Dren Feka vjen nga klubi gjerman Phönix Lübeck, ndërsa si i ri karrierën e filloj te TSV Bargteheide, pastaj te grupmoshat u17, u19 deri në ekipin e dytë të Hamburgut. Aty ku regjistroj 44 paraqitje duke kontribuar me tre gola dhe 4 asistime”.

“Nga Hamburgu ai kaloj në Superligën e Zvicrës ku është paraqitur me klubin e Luzernit. Feka ka edhe gjashtë paraqitje me Kosovën U21”, thuhet në njoftimin e klubit.

Dukagjini do të luajë ndaj FC Europa nda Gjibraltari në rrethin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës.

https://www.facebook.com/100063627430326/posts/pfbid02pJRv7Hf69gDUJM7zdUnZwRRwm3JSvSed9Ee1EGNdLF5e6r1ipqsUhmQzLJwobeigl/?mibextid=cr9u03