Bash në këtë mënyrë e ‘shkatërroi’ Djokovicin, Alcaraz e bëri serbin të ‘çartet’ gjatë ndeshjes

Tenisti nga Spanja, Carlos Alcaraz është fitues i sezonit 2023 në Grand Slamin më të madh të tenisit, Wimbledon.

Djaloshi spanjoll fitoi me rezultatin 3-2 në një ndeshje spektakolare, shkruan LIG Sport

Madje 20-vjeçari e bëri kundërshtarin e tij të ‘shpërthente’ në disa raste, duke thyer edhe reketin e tij.

Për spanjollin ky ishte titulli i parë në Wimbledon dhe i dyti Grand Slam në karrierë.