Edhe këtë e pamë | Afrikani i heqi këpucët, ai diskualifikohet – fiton Xhoxhaj

Boksieri shqiptar, Armend Xhoxhaj ka fituar ndaj kundërshtari, Lebogang Mashitoa.

Xhoxhaj ishte fantastik në këtë meç, teksa në çdo raund tregoi aftësitë e tij, shkruan LIG Sport.

Por fitorja erdhi në mënyrë epike, Mashitoa i heqi këpucët dhe u diskualifikua.

Si pasojë e kësaj e humbi meçin dhe fitoi Armend Xhoxhaj.

Tani është radhe e krye meçit mes Robin Krasniqit dhe Mohammedi.