Boksierët janë gati, këtu mund ta shikoni meçin Usyk-Dubois… luftohet për titull bote

Kampioni i botës, Oleksandr Usyk do të luftojë sonte përball Daniel Dubois në Poloni. 

Një numër i madh tifozësh nga Ukraina kanë udhëtuar në Wroclaw për ta përkrahur bashkëvendasin e tyre, shkruan LIG Sport

Usyk kërkon fitore dhe të mbetët i pamposhtur në titujt e botës: WBO, WBA, IBF dhe IBO.

Në anën tjetër Daniel Dubois ka zhvilluar 19 meçe profesionale deri tani, ka fituar në 18 dhe ka humbur në një… para tre viteve ndaj Joe Joyce.

Më poshtë e gjeni linkun për ta shikuar “LIVE”. Kurse në televizion mund ta shikoni në DAZN dhe Arena Fight.

Link 1: https://thesportsupa.com/sports/2023/wask-s10/

Link 2: https://bestsolaris.com/boxingstreams/oleksandr-usyk-vs-daniel-dubois/