Është kampion i padiskutueshëm, momenti kur Oleksandr Usyk nokautoi kundërshtarin e tij

Boksieri nga Ukraina, Oleksandr Usyk ka mbetur kampion bote, pasi mposhti Daniel Dubois.

Në meçin e zhvilluar në Poloni, ku të pranishëm kishte shumë tifozë nga Ukraina, Usyk arriti t’i mbrojë titujt e botës, shkruan LIG Sport

Usyk e rrëzoi me një goditje boksierin nga Britania e Madhe, Daniel Dubois në raundin e nëntë.

Gjatë raundeve tjerë, Usyk u tregua shumë i kujdesshëm, kurse në raundin e pestë ai u rrëzua pasi mori një goditje në vend të keq.

Boksieri ukrainas mbetët kampion i botës dhe ende i pamposhtur në karrierën e tij.