Pika vendimtare që “fundosi” Serbinë, momenti kur Turqia shpallet kampione e Europës në volejboll

Kombëtarja e Turqisë në kategorinë e femrave është shpallur kampione e Europës në sportin e volejbollit.

Vashat turke mposhtën me spektakël Kombëtaren e Serbisë me rezultatin 3-2, shkruan LIG Sport

Në setin e fundit rezultati ishte 15-13, dhe pika vendimtare u shënua nga volejbollistja më e mirë e këtij kampionati, Melissa Vargas.

Kjo ishte hera e parë që Kombëtarja e Turqisë shpallet kampione e Europës në kategorinë e femrave.

Kujtojmë që vendin e tretë e mori Holanda, pasi mposhti Kombëtaren e Italisë.