“S’ka pse shqetësoheni kur lojtarët luajnë për Shqipërinë”, Duka i reagon FFK-së: Keq është kur ata përfaqësojnë Gjermaninë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka i ka reaguar Federatës së Futbollit të Kosovës në lidhje me “marrjen” e futbollistëve.

Duka përmes një interviste ka thënë se në Kosovë s’kanë pse shqetësohen kur një lojtar pranon të vishet “Kuqezi”, shkruan LIG Sport

Në fakt, Duka thotë se FSHF-ja dhe FFK-ja duhet të shqetësohen kur një lojtar shqiptar pranon të luaj për Zvicrën apo Gjermaninë.

“është për t’u shqetësuar kur futbollistët tanë shqiptarë, ose nga Shqipëria, Kosova apo Maqedonia e Veriut luajnë për Zvicrën dhe Gjermaninë. Ne nuk duhet të shqetësohemi kur ata luajnë për Shqipërinë”, ishte komenti i Dukës.

Kujtojmë që për herë të fundit nga Kosova janë larguar dy lojtarë, Mirlind Daku dhe Arbnor Muja. Që të dy luajtën në dy ndeshjet e fundit me fanellën “Kuqezi” në ndeshjen e para-kualifikimeve në Euro 2024.