E ka nisur për mrekulli kampionatin, ish-lojtari i Kosovës shënon dy gola në Bundesligan e Austrisë

Ish-lojtari i Kombëtares së Kosovës, Donis Avdijaj, po kalon një moment mjaft të mirë te skuadra e Hartberg në elitën e futbollit austriak, teksa ditën e sotme realizoi dopietë në duelin ndaj Austrisë së Vjenës, duke i dhuruar 3 pikë të arta skuadrës së tij.

Avdijaj tundi rrjetën në minutat 43 dhe 51, duke përmbysur avantazhin e Gruber në të 10-tën, shkruan LIG Sport

Me këtë dopietë 27-vjeçari u ngjit në kuotën e 3 golave në dy javët e para të kampionatit. Nisje më të mirë nuk mund të kishte për sulmuesin shqiptar të Kosovës, që u rikthyer te Harberg këtë sezon pas eskperiencës me Zurich.