Guardiola tallet keq me Manchester United, qesh në konferencë kur pyetet për rivalët

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, bëri një të qeshur spontanisht kur u pyet për rivalët fqinjë, Manchester United si sfidues për titull në Premier League këtë sezon, duke qenë se skuadra e Erik ten Hag ka bërë një fillim të dobët në sezonin e ri.

Megjithatë, Pep Guardiola është i bindur se Manchester United dhe Chelsea do të përmirësohen pas fillimit të dobët të sezonit të ri të Premier League, përcjell LIG Sport.

“Ne do të kemi rënie në sezon. Por sa i fortë është Arsenali? Pashë fitoren e tyre në Goodison Park, ata janë të jashtëzakonshëm. Liverpool përsëri, mentaliteti i tyre po vazhdon atje.”

Dhe kur u pyet në mënyrë specifike për Man United, Guardiola bëri një buzëqeshje të vogël, por i mbështeti ata që të shkonin në rrugën e duhur.

“Epo, ata nuk filluan siç e prisnin, pak si Chelsea, por gjithmonë ata janë Man United, ata janë Chelsea, ata do të marrin ritmin”.