Çfarë spektakli në “Olympico”, portieri i Lazios barazon rezultatin në sekondat e fundit ndaj Atletico Madrid

Skuadra e Lazios ka barazuar rezultatin ndaj Atletico Madridit në sekondat e fundit të ndeshjes.

Golin e barazimit për Lazio e ka shënuar portieri Provedel, shkruan LIG Sport

Portieri i Lazios e ka shënuar golin e barazimit ndaj Atl Madrid në sekondat e fundit të ndeshjes, pas asistimit të Luis Alberto.

Ai realizoi me kokë në portën e Atletico Madrid dhe ia siguroi një pikë ekipit të tij në këtë sfidë.

Imagjinoni kjo ishte ndeshja e tij e parë në një kompeticion të tillë si UEFA Champions League. Dhe këtë e bëri në moshën 29-vjeçare.

Ja goli: