Flamuri i Kosovës në “Etihad”, tifozët serb fillojnë me kore raciste dhe nacionaliste: Kosova, Serbia!

Sonte u zhvillua ndeshja mes Manchester Cityt dhe Yllit të Kuq në ‘Etihad’ të Anglisë, ku skuadra e Pep Guardiolas triumfoi me rezultatin 3-1.

Ekipi kampion aktual i Champions League fitoi ndaj serbëve me golat e Alvarez dhe Rodrit, shkruan LIG Sport.

Në stadiumin ‘Etihad’ ishte prezent edhe flamuri i Republikës së Kosovës që po mbahej në duar nga disa tifozë të vegjël nga Kosova.

Tifozët serb me gjeste të tmerrshme, filluan të këndojnë menjëherë kundër Kosovës me këngë nacionaliste.

“Kosova është Serbi”, ishte një nga koret skandaloze të tyre…