Vazhdon shfaqja e flamurit serb me hartë të Kosovës | Tani edhe në Euroligë të basketbollit

Flamuri serb ma hartën e Kosovës vazhdon të shfaqet në organizime sportive. Në ndeshjen mes dy skuadrave serbe Partizani dhe Crvena Zvezda në Euroligë të basketbollit u shfaq ky flamur.

Një flamur i tillë qarkulloi edhe në shtetin e Katarit aty ku po mbahet Kupa e Botës në futboll. Madje Kombëtarja e Serbisë e kishte futur edhe në dhomat e zhveshjes, shkruan LIG Sport

Për rastin në Katar, shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA ka dënuar Federatën serbe me 20 mijë franga.