A është normal ky njeri? Luka Doncic në histori të NBA-s, kjo çfarë bëri është e pabesueshme | “Jam lodhur, është koha për një birrë…”

Një ndeshje fantastike u zhvillua në basketbollin amerikan NBA, mes Dallas Mavericks dhe New York Knicks, e cila u mbyll me rezultatin 126-121.

Në fakt në këtë ndeshje u shkrua edhe një histori. Ishte basketbollisti slloven që ka lidhje familjare edhe nga Kosova, Luka Doncic i cili fut në histori si basketbollisti i parë me triple-double. Ai bëri 60 shënime, 21 kërcime dhe 10 asistime, shkruan LIG Sport

Pëveç statistikave ai bëri ndeshjen të dukej tejet emocionuese. Në sekondat e fundit Doncic arriti ta barazonte rezultatin dhe ta çonte ndeshjen në vazhdime. Krejt kjo ndodhi pas strategjisë së tij.

”Është koha të pushojë, jam lodhur. Mezi po e pres me pi një birrë.” – ishin fjalët e basketbollistit slloven pas ndeshjes.