12 raunde spektakolare, Canelo dhe Ryder nuk i ndalonin goditjet / Meksikani mbron titujt para shikuesve të vet

Një super meç u zhvillua mbrëmë në Estadio Arkon në Meksikë mes Alvarez Saul i njohur si Canelo dhe John Ryder i njohur si Gorilla.

12 raunde fantastike me rrahje brutale nga dy boksierët dhe në fund Canelo arriti fitore me vendimin e gjyqtarëve, shkruan LIG Sport

Boksieri meksikan arriti të mbronte titujt e tij, WBC, WBO, WBA dhe IBF.

Meçi ishte pothuajse i barabartë, por Canelo arriti të fitonte me pikët: 118-109, 118-109 dhe 120-107.

Më shumë se 50,000 tifozë panë teksa Canelo mbeti kampioni i padiskutueshëm i peshave të mesme të së shtunës mbrëma, në meçin e tij të parë në Meksikë që nga viti 2011.

Alvarez i theu hundën Ryder-it, duke shkuar drejt fitores në fund për të përmirësuar rekordin në 59-2-2.

“E godita shumë në kokë dhe ai nuk u dorëzua”, tha Canelo në ring pas përleshjes. “Unë e kam thënë gjithmonë, kur ata luftojnë me mua, japin 100 për qind, bëhet e ndërlikuar sepse zakonisht japin luftën e jetës së tyre”.