Author: Admin

Skuadra e Lille ka barazuar 2:2 ndaj Nice në ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Ligue 1. Golat për ekipin ku luan futbollisti kosovar, Edon Zhegrova i realizuan: Haraldsson dhe Andre, shkruan LIG Sport Madje, Zhegrova në këtë ndeshje bëri edhe një asist. Përveç kësaj, ylli “Dardan” u ndëshkua me karton të kuq direkt për shkak të protestave ndaj gjyqtarit. Kujtojmë që skuadra e Lille nuk arriti ta siguronte kualifikimin direkt në UEFA Champions League – por këtë do ta kërkojë përmes ndeshjeve para-kualifikuese. https://twitter.com/brfootball/status/1792299105051406538

Read More

Skuadra e Villarrealit ka barazuar rezultatin ndaj Real Madridit në ndeshjen e parafundit të La Ligas. Gjatë pjesës së parë skuadra vendase ishte duke humbur me rezultatin 1:4, shkruan LIG Sport Alexander Sorloth scores his 20th league goal of the season to make it 1-2 for Villarreal against Real Madrid. ⚽️🇳🇴 23 year old Yerson Mosquera gets the assist for the goal. 🪄🇨🇴 pic.twitter.com/6vk48HD3GA — LaLigaExtra (@LaLigaExtra) May 19, 2024 Por, në pjesën e dytë sulmuesi norvegjez, Alexander Sorloth shënoi tri gola të shpejtë për ta barazuar rezultatin në 4:4. Sorloth shënoi katër gola ndaj Real Madridit dhe bëhet lojtari…

Read More

Skuadra e Real Madridit është duke luajtur ndaj Villarrealit në ndeshjen e parafundit të La Ligas këtë edicion. Pesë gola u realizuan vetëm pas 45 minutave të para, shkruan LIG Sport Dy gola për ekipin e Carlo Ancelottit i realizoi mesfushori turk, Arda Guler. https://twitter.com/WolfRMFC/status/1792251267781214265 Guler shënoi në minutat 14’ dhe 45’të pas asistëve që mori nga Brahim Diaz dhe Lucas. Kujtojmë që gjatë këtij sezoni, Guler ka shënuar gjashtë gola edhe pse nuk ka luajtur shumë ndeshje. https://twitter.com/khalilogyigo/status/1792245153249296824

Read More

Skuadra e West Hamit ka shënuar gol ndaj Manchester Cityt në ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Premier League. Golin për 2:1 e ka shënuar Kudus në minutën e 42’të, shkruan LIG Sport Kujtojmë që golat për ekipin e Pep Guardiolas i shënoi Phil Foden në minutat 2’ dhe 18’të. Në rast se Manchester City dështon në këtë ndeshje dhe Arsenali fiton, atëherë kjo e fundit shpallet kampion i edicionit 2023/24. https://twitter.com/nexustransfer/status/1792220585323385238

Read More

Skuadra e Chelseat ka shënuar gol ndaj Bournemouthit në ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Premier League. Golin për 1:0 e shënoi mesfushori ekuadorian, Moises Caicedo, shkruan LIG Sport https://twitter.com/stopthatfooty/status/1792214260422001070 Caicedo shënoi një eurogol nga mesi i fushës për t’ia dhënë epërsinë Bluve të Londrës. Mesfushori realizoi nga distanca pasi portieri kundërshtar doli larg me topin dhe e humbi atë. https://twitter.com/DeanCFC_/status/1792213271677686007

Read More

Sot zhvillohet derbi i Superligës së Turqisë mes Galatasarayt dhe Fenerbaces ku edhe do të përcaktohet fituesi i ligës këtë edicion. Një orë para se të fillojë kjo ndeshje, lojtarët e dy skuadrave janë kapur mes vete, shkruan LIG Sport https://twitter.com/erenciarsiv4/status/1792206337583264201 Ishte lojtari i Fenerit, Mert Hakan Yandas që provokoi tifozët vendas. Kur e panë këtë situatë lojtarët e Galatasarayt shkuan shpejtë te lojtari kundërshtar dhe gati sa nuk “krisi” boksi. Kujtojmë që kjo ndeshje zhvillohet nga ora 18:00. https://twitter.com/kayatemel_/status/1792205740167544969

Read More

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Mirlind Daku ka shënuar një tjetër gol në kampionatin e Rusisë. Ish-lojtari i Ballkanit dhe disa ekipeve tjera kosovare, shënoi golin e vetëm të Rubin Kazanit, në humbjen 3-1 ndaj Spartak Moskow, shkruan LIG Sport Ky ishte goli i nëntë sezonal  me fanellën e Rubin Kazanit në Premier League. Lojtari shqiptar gjithashtu ka dhe katër asistime. https://twitter.com/RPLNews_eng/status/1792179608596468132

Read More

Sot zhvillohet xhiroja e fundit në Premier League ku do të mësohet kampioni për sezonin 2023/24. Cristiano Ronaldo mbrëmë ishte i pranishëm në meçin e shekullit mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk, shkruaj LIG Sport Yllin e Al Nassrit e pyetën edhe për kampionatin e Premier League. “Arsenali nuk do ta fitoj ligën”, u përgjigj Ronaldo Kujtojmë që Manchester City luan ndaj West Ham United dhe Arsenali ndaj Evertonit, dy ndeshjet nisin nga ora 17:00. 🇵🇹 “Arsenal are not gonna win the league”, says Cristiano Ronaldo.pic.twitter.com/65rbZ8FME8 — Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 19, 2024

Read More

Oleksandr Usyk është kampioni i padiskutueshëm i botës në boks në kategorinë e rëndë. Boksieri ukrainas e mundi britanikun Fury pas 12 raundeve. Ishte një vendim i ndarë dhe i ngushtë që vendosi për fituesin nga gjyqtarët.

Usyk ishte vërtetë më i mirë se Fury ku këtë e dëshmoi edhe në rundin e nëntë ku ishte shumë afër ta nokautonte brianikun. Shikoni momentin kritik në video, kur Fury gati sa nuk u rrëzua. HOW did Tyson Fury survive this from Oleksandr Usyk 🤯 pic.twitter.com/49IbID0yNl — Happy Punch (@HappyPunch) May 18, 2024

Read More

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të kërkojnë lavdinë, në meçin që do të zhvillohet sot në Arabinë Saudite. Kjo përballje do të kurorëzojë mbretin absolut të kategorisë së peshave të rënda për herë të parë që kur Lennox Lewis e arriti këtë arritje në vitin 2000. Fury, me një rekord të pamposhtur prej 34-0-1 dhe 24 nokaut, është kampioni aktual i WBC. Kundërshtari i tij, Usyk, gjithashtu është i pamposhtur pamposhtur në 21 ndeshje, duke fituar 14 prej tyre me nokaut, dhe mban titujt WBA, WBO dhe IBF. Meçi “LIVE”: KLIKONI LINKU 2: https://the.crackstreams.ws/boxingstreams/uk-fury-vs-usyk-ppv/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1cMcBJ4r2YIsu5jA427NtuTVsKcGpAoZQRacbs1N_6YSlrBdKbaCCxQEo_aem_AY2Y3LfqR3E7LbYr8FWfmTHxh5yh-tSaC9TBTGBpxrNP8PcQxzn1W2XUDgcXmIL41fBu2w4wZXNnim8cmoHDaj5Q

Read More