Author: Admin

Grupi B ka mbyllur raundin e dytë të ndeshjeve. Shqipëria barazoi dje 2 me 2 përballë Kroacisë, ndërsa Spanja mposhti sonte 1 me 0 Italinë. Spanja është e vetmja që ka siguruar kualifikimin si vend i parë. Iberikët ndodhen në kuotën e 6 pikëve. Pas tyre vjen Italia me 3 pikët që fitoi kundër Shqipërisë. Në anën tjetër Shqipëria lë pas Kroacinë, dhe pse të dyja janë kuotën e vetëm 1 pike. Kjo për shkak të golavarazhit me 2 gola më mirë që ka Shqipëria. Por si mund të sigurojë kualifikimin Shqipëria? Një fitore ndaj Spanjës është skenari më i…

Read More

Kombëtarja e Spanjës ka shënuar gol ndaj Italisë në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Euro 2024. Golin për 1:0 e shënoi lojtari italian, Calafiori në minutën e 55’të, shkruan LIG Sport Calafiori shënoi në portën e tij pas një tentim pasimi nga sulmuesi Alvaro Morata. 🚨 GOAL: Spain 1-0 Italy!CALAFIORI PUTS IT INTO HIS OWN NET! 🇪🇸 pic.twitter.com/QRTAhm3Abi— Euro 24 Hub (@Euro24Hub) June 20, 2024

Read More

Ishte një gol, që nga mbushi plot shpresë e gëzim, pavarësisht se në fund e humbëm ndeshjen. “Fantazisti” Nedim Bajrami tundi rrjetën e “Të Kaltërve”, të Italisë, vetëm 23 sekonda pas fillimit të sfidës tonë hapëse, në këtë Kampionat Evropian, duke vendosur edhe rekordin, si golin më të shpejtë, në historinë e këtij turneu. Të shumtë ishin ata që kanë kërkuar të blejnë fanellën e “yllit” të Sassuolo dhe këtë gjë kanë arritur ta bëjnë nëpërmjet një ankandi dhe në fund bluza e 25-vjeçarit u shit për vlerën e 5792 eurove, më e shtrenjta deri në këtë pikë të Evropianit,…

Read More

Kombëtarja e Shqipërisë dje barazoi ndaj Kroacisë me rezultatin 2-2. Shqipëria mund edhe të fitonte dhe luajti një lojë fantastike, megjithatë në fund dy kombëtaret morën pikë të barabarta, përcjell LIG Sport. Robert Spehar trajneri kroat, ka komentuar ndeshjen mes Kroacisë dhe Shqipërisë për Jutarnji list, ku lavdëroi paraqitjen e shqipeve. “Sinqerisht, shqiptarët na dhanë një mësim se si të vdesim për kombëtaren. Është e qartë se në këtë euro ne nuk jemi aq realë sa kemi qenë”, tha Spehar. LINK

Read More

Elseid Hysaj mori dje mbështetjen e madhe nga tifozët shqiptarë – pasi u gozhdua në rrjetet sociale për paraqitjen e dobët në ndeshjen ndaj Italisë. Shqipëria dje barazoi 2-2 ndaj Kroacisë në takimin e dytë të grupit në Euro 2024. Shqiptarët kaluan në epërsi me golin e Qazim Lacit në minutën e 11-të pas krosimit të Jasir Asanit, ndërsa Andrej Kramaric barazoi në minutën e 74-të pas një pasimi të Ante Budimir. Vetëm dy minuta më vonë, pas veprimeve të Budimir dhe Luka Susic, mbrojtësi shqiptar Klaus Gjasula shënoi autogol. Në minutën e 95-të Gjasula, e cila hyri në lojë…

Read More

Kombëtarja e Zvicrës ka barazuar dje ndaj Skocisë me rezultatin 1-1 në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Euro2024. Golin e barazimit për Zvicrën në këtë duel e ka shënuar Xherdan Shaqiri, i cili me një goditje fantastike nga jashtë zona e çoi topin në rrjetë. Pas ndeshjes normalisht se tifozët e Zvicrës e nderuan futbollistin shqiptar, duke i dhënë përkrahje. “O Xherdan Shaqiri”, ishte kënga e tyre pas përfundimit të takimit. Më poshtë keni pamjet e bukura: Ohhhh Xherdan Shaqiri🇨🇭#EURO2024 | #SCOSUI pic.twitter.com/LNhmHX4J9o — UEFA EURO 2024 (@EURO2024) June 19, 2024

Read More

Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Shqipërisë barazuan 2:2 në ndeshjen e raundit të dytë në fazën e grupeve të Euro 2024. Në tribunat e stadiumit të Hamburgut ishin të pranishëm pothuajse 57 mijë tifozë, shkruan LIG Sport Dy tifo-grupet kaluan shumë mirë së bashku, duke kënduar e kërcyer. Kurse në tribuna u shfaqen thirrje të përbashkëta, si: Vrite serbin”. E kjo ka qenë arsyeja pse Federata e Futbollit të Serbisë ka bërë një reagim në UEFA. Madje ata kanë kërcënuar me mos-pjesëmarrje të vazhdueshme në Euro 2024. “FFS do të kërkojë masa më të rrepta nga UEFA edhe me…

Read More

Kombëtarja e Zvicrës ka shënuar gol ndaj Skocisë në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë të fazës së grupeve në Euro 2024. Golin për 1:1 e shënoi sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri, shkruan LIG Sport Shaqiri shënoi një supergol nga distanca në minutën e 26’të për t’i barazuar shifrat në 1:1. Kujtojmë që golin e parë e shënoi Fabian Schar (autogol) në minutën e 13’të. SHAQIRI THAT IS A FILTHY FINISH🤯🤯🤯🤯🤯 pic.twitter.com/HkK4V0QItk — The 44 ⚽️ (@The_Forty_Four) June 19, 2024

Read More

Shqipëria barazoi mes drithërimash në Hamburg, teksa sfida me Kroacinë u mbyll 2-2, në një sfidë mjaft emocionuese dhe të vuajtur nga lojtarët shqiptarë. Shqipëria merr 1 pikë dhe mbajmë “gjallë” shpresat e kualifikimit. Goli i barazimit nga Shqipëria erdhi në fundin e takimit. Për këtë entuziasmi ishte i lartë në shkallët e stadiumit. Një tifoz shqiptar nuk i rezistoi tundimit dhe kaloi sigurimin e stadiumit për t’u futur në fushë. Gjithçka kaloi pa incidente. Ky episod ndodhi pas përfundimit të ndeshjes. Kujtojmë se ndaj Italisë pati sërish një tifoz që u fut në fushë, por ai shkaktoi ndërprerjen e…

Read More