Author: Admin

Kombëtarja e Shqipërisë mori 1 pikë të vyer kundër Kroacisë. Barazimi 2 me 2 mban aktualisht kuqezinjtë në vendin e tretë në grupin B, pasi Kroacia ka golavarazh më të dobët. Pas ndeshjes foli trajneri i Kroacisë Zlatko Dalic, që dukshëm ishte i surprizuar me Shqipërinë. “Ne u kthyem pas pa qenë nevojë. Nuk i thamë lojtarëve që të kthehen, donim të shënonim golin e tretë dhe të bënim presion. Kështu ishte e çuditshme, një gabim. Ne s’duhet të lejonim kundërshtarin të vinte te ne. Koha shtesë ishte shumë e keqe, patëm vështirësi pa qenë nevoja të luanim ashtu. “Nuk…

Read More

Kombëtarja e Shqipërisë ka barazuar 2:2 në ndeshjen e raundit të dytë ndaj Kroacisë në Euro 2024. Para se të barazohej rezultati në 2:2, sulmuesi i Rubin Kazanit,  Mirlind Daku kishte një mundësi të artë, shkruan LIG Sport Daku goditi topin, por u bllokua nga mbrojtësi kroat. Më pas ishte mbrojtësi i Manchester Cityt, Jasko Gvardiol që shëptoi shtetin e tij kroat. VIDEO: https://streamin.one/v/f05873b2

Read More

Kombëtarja e Shqipërisë ka kaluar në avantazh ndaj Kroacisë. Golin e avantazhit e ka shënuar Qazim Laçi. Laçi ka shënuar gol me kokë pas 11 minutave lojë – kur për të asisitoi Asani. Rezultati aktual i takimit është 1-0. Ja goli: Goal: Qazim Laci | 🇭🇷 Croatia – Albania 🇦🇱pic.twitter.com/QRuw3KDS6N — PushGoals (@PushGoals) June 19, 2024

Read More

Kanë mbetur edhe pak minuta deri në fillim të ndeshjes mes Kombëtares së Shqipërisë dhe Kroacisë. Dy ekipit tashmë kanë dalë në nxehmje para përballjes interesante në Euro 2024, shkruan LIG Sport Kujtojmë që kjo ndeshje për dy shtetet është “jetë a vdekje” për të vazhduar tutje në Kampionatin Europian. Kroacia ndeshjen e parë e kishte humbur ndaj Spanjës, kurse Shqipëria ndaj Italisë.

Read More

Skuadra nga Serie A, Lazio ka publikuar një foto të mbrojtësit shqiptar, Elseid Hysajt në rrjetet sociale. Ekipi italian është në përkrahje të mbrojtësit shqiptar sot në ndeshjen ndaj Kroacisë në Euro 2024, shkruan LIG Sport “Një shqiponjë në aksion sot në Euro 2024”, shkruhet në mbishkrimin e klubit italian. Kujtojmë që Elseid Hysaj u kritikua shumë nga tifozët pas ndeshjes me Italinë për rastin te goli i Nico Barellas.

Read More

Shqipëria do të luajë sot ndeshjen e dytë ndaj Kroacisë në Kampionatin Europian “Gjermani 2024”. Kombëtarja shqiptare do të luajë sonte me fillim nga ora 15:00 me Kroacinë, në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit B, përcjell LIG Sport. Pavarësisht raportimeve nga mediat që nuk do ketë shumë shqiptarë – pamjet tregojnë tjetër gjë. Mijëra shqiptarë kanë pushtuar Hamburgun dhe gjithçka në rrugët e qytetit gjerman është kuqezi. Shijoni pamjet e mëposhtme:

Read More

Mbrëmë me ndeshjen mes Portugalisë dhe Kombëtares së Republikës së Çekisë u mbyll edhe java e parë e Euro 2024. Sofascore ka publikuar formacionin e raundit të parë dhe nuk mungon mesfushori i Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka, shkruan LIG Sport Xhaka mori notën 8.1 sipas faqes së njohur për statistika “Sofascore”, pasi bëri një super paraqitje ndaj Hungarisë. Në formacionin më të mirë të raundit të parë ka lojtarë më së shumti nga shtetet, si: Spanja, Turqia, Holanda, Gjermania dhe Zvicra. Formacioni i raundit të parë:

Read More

Sot në mesditë luhet super ndeshja Shqipëri – Kroaci në Hamburg me fillim nga ora 15:00, në kuadër të Kampionatit Evropian, Euro2024. Ish trajneri i Shqipërisë, Edy Reja ka folur për mediumin kroat, Sportske Novosti në lidhje me këtë ballafaqim, ku e cilëson Kroacinë favorit, megjithatë thotë se në asnjë moment nuk duhet të nënvlerësohet Shqipëria. “Kam qenë në Dortmund, jam i lidhur me shqiponjat. Pra, dihet se Kroacia është favorit në çdo aspekt, në raport me lojën, përvojën e Modricit dhe ekipit. Mirëpo, do të ishte e rrezikshme, madje e pakuptimtë, t’i nënvlerësoni shqiptarët rastësisht. Unë i mësova të…

Read More

Sot zhvillohet ndeshja mes Kombëtares së Shqipërisë dhe asaj të Kroacisë që do të vulos shumëçka rreth fatit të të dyja shteteve. Ivan Perisic, i cili ndeshjen e kaluar luajti pak minuta, sot pritet të startoj nga minuta e parë, shkruan LIG Sport Në konferencë për media, ish-lojtari i Tottenham Hotspur tha se mezi po e pre takimin për t’i përmirësuar gabimet e bëra gjatë ndeshjes ndaj Spanjës. “Ndihem mirë dhe mezi po e pres ndeshjen, Ne duam t’i korrigjojmë të gjitha ato që shkuan keq ndaj Spanjës”, u shpreh Perisic Kujtojmë që Kroacia ndeshjen e parë e humbi me…

Read More

Çekia e ka befasuar Portugalinë. Çekët kanë kaluar në avantazh pas 61 minutave lojë, pas një eurogoli të Provod, shkruan LIG Sport. Portugalia u ndëshkua pasi humbi disa raste, teksa Çekia shënoi në rastin e parë. Rezultati momental i takimit është 0:1. Ja goli LUKAS PROVOD GOAL1-0 CZECH REPUBLIC#EURO2024 #PORCZE pic.twitter.com/SY82Fj65Zf— Sideline Recaps (@SidelineRecaps) June 18, 2024

Read More