Gjest i madh nga Firmino/ Braziliani mbledh të gjithë stafin e Liverpoolit dhe ua jep 200 dhurata para largimit

Roberto Firmino ka shpërndarë 200 kuti dhuratash të personalizuara përpara ndeshjes së tij të fundit për Liverpool.

Firmino largohet nga Reds pas tetë vitesh të lavdishme, me kontratën e tij të përfunduar më 30 qershor. Në paraqitjen e tij të fundit në Anfield, braziliani doli nga pankina për të shënuar golin e barazimit kundër Aston Villa të shtunën, shkruan LIG Sport.

Më pas ai u shndërrua në një moment emocional, duke shpërthyer në lot në momentet e fundit, ndërsa tifozët e Liverpool-it i këndonin për të.

Sipas gazetarit të Sky Sports Gjermani, Florian Plettenberg, 31-vjeçari trajtoi shokët e skuadrës, stafin, miqtë dhe familjen me një pako dhuratë për t’i falënderuar për rolin që luajtën në historinë e tij.