Author: Admin

Ekipi i ligës së tretë, Saarbrucken ka realizuar në sekondat e fundit ndaj Bayern Munich në DFB Pokal. Skuadra e Saarbrucken ka shënuar golin e avantazhit në sekondat e fundit të ballafaqimit, për të tronditur botën e futbollit. Ishte futbollisti, Gaus, ai i cili shënoi golin e avantazhit për vendasit në këtë ballafaqim të Kupës pas 96 minutave lojë. Rezultati momental i takimit është 2-1. Ja goli https://twitter.com/TransferSector/status/1719832628151402760

Read More

kuadra e Saarbrucken ka barazuar rezultatin ndaj Bayern Munich në ndeshjen e Kupës së Gjermanisë. Patrick Sontheimer ka shënuar ndaj Bayern Munich pak para fundit të pjesës së parë, për të barazuar gjithçka. Futbollisti shfrytëzoi një gabim në mbrojtjen e bavarezëve dhe nuk e kishte të vështirë të barazonte rezultatin për ekipin që garon në ligën e tretë gjermane. Rezultati i pjesës së parë është 1-1. Ja goli https://twitter.com/FCB_Toby/status/1719815132920836442

Read More

Skuadra e Lokomotivës së Moskës sot u takua me Rubin Kazanin në Kupën e Rusisë. Në këtë ndeshje u takuan edhe dy futbollistët shqiptarë, Mario Mitaj dhe Mirlind Daku, por kësaj radhe si kundërshtar, shkruan LIG Sport. Në fund triumfues doli Mitaj, skuadra e të cilit mposhti Rubin Kazanin me rezultatin 3-0. Megjithatë, pas ndeshjes kishte një përqafim ‘kuqezi’ mes Mitajt dhe Dakut, ku edhe shihen se shkëmbyen fanellat e tyre. Ja pamjet e bukura nga lojtarët shqiptarë: https://twitter.com/lig_sport/status/1719799035656106342

Read More

Kosova U15 ka barazuar 1-1 me Maqedoninë Veriore në ndeshjen e zhvilluar në Shqipëri në kuadër të “Elite Youth Development Programme U15”. Golin e vetëm për Kosovën e ka shënuar 14 vjeçari, Diar Pushkolli. Lojtari i “El Clasicos” llogaritet si një nga talentët më premtues në vend. Mesfushori me tipare mbrojtëse është vënë në syrin e shumë agjentëve pas performancave fantastike të treguara me te gjitha kategoritë dhe grupmoshat. I gjatë 183 centimetra, ne teknikë të përsosur, dhe pasqyrë të lojës së një supertalenti, Pushkolli po vlerësohet lart nga të gjithë.

Read More

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Florent Muslija ka shënuar dy gola ndaj Freiburg në Kupën e Gjermanisë. Muslija të parin e realizoi në minutën e 5’të pas një super aksioni të ndërtuar nga ai dhe bashkëlojtarët, shkruan LIG Sport Futbollisti kosovar shënoi edhe një gol tjetër. Kësaj radhe individual, nga gjuajtja e lirë. Kujtojmë që këtë sezon, futbollisti “Dardan” e ka nisur për mrekulli duke shënuar tetë gola në të gjitha garat. 33′ Florent Muslija with a beautiful free kick goal. Goal & assist vs Freiburg in the first half.pic.twitter.com/t44Krf9Gtq — Kosovo Football 🇽🇰 (@FootballKosovo) November 1, 2023

Read More

Angel Di Maria i ka reaguar Lothar Matthaus për komentet e tij në lidhje me fitimin e Topit të Artë të Lionel Messit. Messi mori çmimin prestigjioz për të tetën herë rekord të hënën, duke forcuar trashëgiminë e tij si ndoshta lojtari më i madh i të gjitha kohërave. Por jo të gjithë po e miratonin fitoren e tij, me ish-mesfushorin e Gjermanisë, Matthaus, duke e cilësuar atë si një “farsë”. 62-vjeçari, i cili më parë fitoi Topin e Artë në vitin 1990, mbeti i indinjuar nga vendimi, duke besuar se Erling Haaland-it iu mohua çmimi. Në një intervistë për…

Read More

Portieri i njohur shqiptar, Samir Ujkani ka dhënë një lajm të hidhur për tifozët. Kapiteni legjendar i Përfaqësues së Kosovës në futboll, ka njoftuar se është pensionuar nga futbolli aktiv, shkruan LIG Sport 35-vjeçari së fundi ishte pjesë e skuadrës italiane Empoli, ndërsa ka luajtur edhe për Palermon, Novara, Chievo, Genoa, Latina, Pisa, Cremonese, Çaykur Rizespor, dhe Torino. Ujkani ishte pjesë e Kosovës që nga ditët e para pas anëtarësimit në UEFA e FIFA, ku realizoi 35 paraqitje në fanellën dardane, ndërsa ka lujtur 20 ndeshje edhe me Kombëtaren e Shqipërisë.

Read More

Skuadra e Ballkanit shënoi fitore ndaj Dritës në derbin e madh të ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. Golin e parë dhe të vetëm në këtë sfidë e shënoi mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Lumbardh Dellova, shkruan LIG Sport. Dellova realizoi ndoshta golin më të bukur të këtij edicioni, pasi krijoi një top skemë me bashkëlojtarët e tij nga fauli. Ai me një goditje të fuqishme realizoi nga distanca për ta zhbllokuar duelin. Ja pamjet: Lumbardh Dellova realizoi ndoshta golin më të bukur të këtij edicioni, pasi krijoi një top skemë me bashkëlojtarët e tij nga fauli…

Read More

Boksieri shqiptar, Florian Marku përmes rrjeteve sociale ka paralajmëruar një meç të madh dhe ka falënderuar të gjithë mbështetësitë e tij shqiptarë. “I falenderoj të gjithë shqiptarët për përkrahje. Ndeshja e radhës do jetë shumë e madhe”, ka shkruar Marku në rrjetet sociale Ashtu siç mëson LIG Sport, Stevie McKenna është boksieri që tashmë i ka kërkuar meç zyrtarisht boksierit shqiptar, por ky i fundit nuk e ka pranuar ofertën e tij. Dhe duket se vërtetë do të jetë një emër më i madh, ashtu siç ka paralajmëruar boksieri shqiptar. Kujtojmë që luftën e fundit në ring, Florian Marku e…

Read More

Nelson Weiper është një nga emrat më të përfolur gjatë këtyre ditëve në mediat kosovare dhe ato shqiptare, kjo për shkak se ai mund të bëjë një ndryshim në Kombëtare. Weiper momentalisht lojtar i Mainzit, duket se ka shprehur interesim të luaj për Kombëtaren e Shqipërisë, shkruan LIG Sport Por kjo mund të ndodh nëse ai ftohet në Kombëtaren A nga trajneri Sylvinho, që në fakt mund të jetë shumë e vështirë. Nelsoni vërtetë mund të luaj për fanellën “kuqezi”, pasi një kohë edhe vllai i tij Henrik kishte bartur fanellën e Kombëtares së Kosovës dhe të Shqipërisë në grupmoshat…

Read More